Polskie Stowarzyszenie Kiteboardingu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Zawody Relacje Mistrzostwa Polski w slalomie - Summer Kite Festival 24-25.08.2012

Mistrzostwa Polski w slalomie - Summer Kite Festival 24-25.08.2012

Drukuj PDF

W najbliższy weekend zawodnicy i kibice slalomu oraz freestyle zbierają się w Międzyzdrojach na plaży przy hotelu Amber.
Konkurencja slalom będzie rozgrywana w ramach Mistrzostw Polski. Dla wielu jest to nowa konkurencja na polskich plażach, dlatego namawiamy do zapoznania się z przepisami jej rozgrywania, które znajdują się TUTAJ
Namawiamy również do zabrania ze sobą kasków, kamizelek impactowych.

Szczegółowe informacje o programie zawodów znajdują się na oficjalnej stronie organizatora:
http://www.summerkitefestival.pl

A poniżej znajdziecie relację z zawodów:

Piąta edycja Summer Kite Festival za nami. Organizacja zawodów, w których głównym sprzymierzeńcem jest pogoda, a konkretnie wiatr jest do samego końca teletombolom. Tegoroczna edycja w szczególności nie chciała się spasować z zapowiedziami synoptyków - przed zawodami wiało, po zawodach wiało, a w trakcie nic! - plaża, zabawa i chill,... tak w skrócie można opisać piątek i sobotę na plaży przed hotelem Amber Baltic w Międzyzdrojach.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Rok, rocznie frekwencja na zawodach w Międzyzdrojach jest rekordowa, w tym roku zgłosiło się 53 zawodników, w tym 8 pań. To co zapewne przyciąga uczestników to unikalny klimat zawodów stworzony przez organizatorów z Event Factory, atrakcyjne nagrody oraz chęć rywalizacji, która w tym roku dawała możliwość zdobycia tytułu Mistrza Polski w Kite Slalomie. W trakcie dwóch dni regat parokrotnie podejmowano próby wykorzystania pojawiających się powiewów wiatr, niestety skończyło się tylko na próbach. Natomiast pokazało to że kite jest w stanie pływać przy wietrze na poziomie 5kts.Tomek Janiak wraz z Markiem Rowińskim wykonali kilka halsów na dużych zestawach race'owych, niestety wiatr był zbyt niestabilny aby myśleć o jakiejkolwiek rywalizacji.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu
Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Skoro wiatr nie chciał współpracować to trzeba było sięgnąć po konkurencje alternatywne - Stand Up Paddle oraz wake.Rywalizacja w obu konkurencjach była dobrą zabawą dla uczestników oraz rozrywką dla osób zgromadzonych na plaży, szczególnie przy zażartych finałach SUP.

Stand Up Paddle - Mężczyźni
1.Michał Kmieć
2.Michał Maciejewski
3.Adam Szymański, Filip PorzucekStand Up Paddle - Kobiety
1.Michalina Laskowska
2.Edyta Gwizdała
3.Eliza Eliasz, Natalia Grabowska
Wakeboarding - Mężczyźni
1.Marek Rowiński Jr
2.Piotr Pawelczyk
3.Tomasz Psujek
4.Dariusz Ziomek
5.Przemek PałkaWakeboarding - Kobiety
1.Michalina Laskowska
2.Justyna Sierpińska
3.Eliza Eliasz
4.Natalia Grabowska
Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Każdy wieczór w Międzyzdrojach uwieńczony był koncertami w Amfiteatrze oraz after party w klubie hotelu Amber Baltic.Na scenie w Amfiteatrze można było zobaczyć zespoły Raggafaya, Rich Bitch, BigFatMama oraz Charlie Monroe.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Wiadomo że wszyscy lubią zabawę w dobrym surfowym towarzystwie ale zawody kitesurfingowe bez kitesurfingu pozostawiają lekki niedosyt ich uczestnikom. W sobotę po południu zapadła decyzja aby wykorzystać niedzielną prognozę i przenieść się na akwen Zalewu Szczecińskiego do Czarnocina,k/Stepnicy i tam rozegrać konkurencję slalom oraz freestyle.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Około godziny 13:00 w niedziele wystartował pierwszy heat slalomu. Trasa ustawiona z wiatrem (downwind), zapewniała niezłe widowisko dla zgromadzonych na plaży. Szczególnie finał, gdzie zawodnicy szli łeb w łeb do pierwszej boi, na której w trakcie zwrotu latawce tasowały się synchronicznie. Co więcej na sam finał wiatr wzmógł się i co niektórzy mieli niezłe rodeo na dużych latawcach. Awaria sprzętu wyeliminowała jednego z pretendentów do podium - Tomka Janiaka. Wyścig wygrał Marek Rowiński przed Błażejem Ożógiem i Maksem Żakowskim.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Po finale slalomu zawodnicy zeszli z wody na chwilę przerwy i podładowanie baterii przy grillu. Pierwotnie planowano rozegrać trzy rundy slalomu, a finalnie zapadła decyzja o rozegraniu konkurencji freestyle. Wszystkich zawodników podzielono na dwie grupy, heat trwał 15 minut i oceniane były trzy najlepsze tricky. W finale spotkało się sześciu zawodników - Ziomek, Świstak, Czernicki, Rowiński Jr, Kmieć oraz młodziutki Miceh Ditrich. Jak tylko zielona flaga poszła w górę wiatr poszedł w dół. Heat był przedłużany parokrotnie, w sumie trwał z 30min. Przy kolejnych podmuchach udało się każdemu z zawodników coś skoczyć i pozwoliło to wyłonić zwycięzcę, który został Marek Rowiński Jr.

Slalom - Mężczyźni
1.Marek Rowiński Sr
2.Błażej Oźóg
3.Max Żakowski
4.Filip Porzucek
5.Adam Szymański
6.Andrzej Ożóg
7.Michał Koczorowski
8.Tomek JaniakSlalom - Kobiety
1.Michalina Laskowska
2.Edyta Gwizdała
Freestyle - Mężczyźni
1.Marek Rowiński Jr
2.Filip Porzucek
3.Dariusz ZiomekFreestyle - Kobiet
1.Michalina Laskowska
2.Natalia Grabowska
3.Kasia Modlińska
4.Justyna Sierpińska
Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Około godziny 17:00 na plaży w Czarnocinie odbyło się rozdanie nagród, po którym wszyscy rozjechali się w swoich kierunkach z uśmiechniętymi twarzami i pełną satysfakcją rozegranych zawodów Summer Kite Festival 2012. Na koniec należą się szczególne podziękowania dla firmy EnergySports.pl oraz szkoły KitePoint za organizację zawodów w Czarnocinie, jak również Ośrodka Frajdaza udostępnienie infrastruktury na plaży w Czarnocinie.Z przyczyn formalnych niedzielne wyścigi slalomu nie miały rangi Mistrzostw Polski mimo to rywalizacja była iście mistrzowska. Do zobaczenia za rok!

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.493342074026924.128047.153974714630330&type=3

Drugi dzień: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.493919927302472.128219.153974714630330&type=3

Trzeci dzień: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.494285093932622.128320.153974714630330&type=3

 

 

 

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować.