Polskie Stowarzyszenie Kiteboardingu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Zawody Zawody ogólne Grand Prix Snowkite Tour 2015 - Wierzba 7-8.02.15

Grand Prix Snowkite Tour 2015 - Wierzba 7-8.02.15

Drukuj PDF

Darek Wądołowski zorganizował pierwsze zawody na śniegu w 2015. Aura nie sprzyja już kolejną zimę. Trzymamy kciuki za poprawę warunków lodowo-śnieżnych i zapraszamy do relacji Darka:

W dnia 7-8 lutego 2015 w miejscowości Wierzba udało się, dzięki uprzejmości Dyrektora Polskiej Akademii Nauk w Popielnie, zorganizować pierwszy tej zimy zlot i zawody snowkite Grand Prix Snowkite Tour 2015. Spot okazał się kameralny, co utrudniało rozgrywanie wyścigów floty, a wiatr bardzo zmienny i umiarkowanie silny. Wyścigi odbyły się zatem w nowej, zmienionej formule. Zawodnicy startowali parami i rywalizowali nie tylko ze sobą, a także z czasem. Ostatecznie w takiej konkurencji wystartowało jedynie 8 zawodników, co dało możliwość utworzenia 4 par.  Niespodziewanie poprzeczkę swoim rywalom zawiesił wysoko Michał Szcześnik, który startował w pierwszym wyścigu. W wyścigu drugim jechał Stephane Bonnefoux, który tego dnia był świetnie dysponowany. Pomimo dobrego przejazdu nie pokonał Michała. Na ostateczne rozstrzygnięcie zawodów czekaliśmy do ostatniego wyścigu, gdzie los zestawił ze sobą Grzegorza Kucieńskiego z Andrzejem Stawickim. Był to najszybszy wyścig zarówno wśród narciarzy jak i snowboardzistów (Grzesiek używał deski).

Podczas ceremonii wręczenia nagród zaprezentowane zostały medale Mistrzostw Polski Snowkite (niestety będą musiały poczekać jeszcze na właścicieli, ponieważ rozegrana formuła po pierwsze nie spełnia wymogów przepisów PZKite, a po drugie w związku z faktem niespodziewanej zmiany lokalizacji - MP planowane były w Krynicy Morskiej - wielu zawodników nie miało możliwości przyjazdu do Wierzby ) .

Dziękujemy firmom, które wspierają GPST czyli Latawki.pl, Deskshop.pl, Drift, Airman.pl, a także 24surf.pl, Gybe-design.pl oraz Vaavud.

Pomimo, iż część uczestników wyjechała już w sobotę wieczorne after party w Pensjonacie Trzy Jeziora było huczne, a echo niosło pieśni wprost do Mikołajek. Domek grilowym dosłownie pękał w szwach, ale pomieścił 20 osób.

Niedziela przyniosła dodatkowy śnieg i mocniejszy wiatr.  Pagórkowaty spot pozwolił co prawda na długie i wysokie loty, ale niestety szkwalisty wiatr od 3 do 10 m/s stwarzał realne zagrożenie dla zawodników. (Uspokajam wszystkich, którzy martwią się o zdrowie Andrzeja. Wszystko jest OK – chłop jest twardy.)

Ostateczne wyniki snowkite race OPEN:

1. Andrzej Stawicki,

2. Michał Szcześnik

3. Stephane Bonnefoux

4. Grzegorz Kucieński

5. Mariusz Remiszewski

6.  Tomasz Irzykowski

7. Artur Baczyliński

8. Daniel Łukasiewicz

Ostateczne wyniki snowboard:

1. Grzegorz Kucieński

2. Mariusz Remiszewski

3. Tomasz Irzykowski

Dziękujemy wszystkim, którzy przyjechali na zaśnieżone Mazury, a myślę że było nas łącznie podczas 2 dni ponad 30 osób,. Zdjęcia wkrótce…

Darek Wądołowski

 

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować.

Logowanie

Kalendarz zawodów

lipiec 2024
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości