Polskie Stowarzyszenie Kiteboardingu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Aktualności Amatorski cykl wyścigów na twitipach PZKite 2015

Amatorski cykl wyścigów na twitipach PZKite 2015

Drukuj PDF

W tym sezonie zawodniczym zobaczymy parę nowości. Jedną z największych jest pojawienie się nowego cyklu zawodów pod nazwą Amatorski Puchar Polski TwinTip Racing PZKite 2015, czyli nic innego jak wyścigi po trasie na klasycznej desce dwukierunkowej. W tym artykule zarysujemy ideę a w kolejnych tygodniach przedstawimy szczegółowy kalendarz. Niewątpliwy sukces Ligi Szkół Kitesurfingowych w ramach Ford Kite Cup był jedną z przyczyn powstania pomysłu. Okazało się również, że wyścigi na deskach typu twintip wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród amatorów ścigania się, jak i polskich organizatorów zawodów. Komisja Szkoleniowa PZKite po rozmowach z ostatnimi, z nieukrywaną nadzieją, przedstawia główne założenia tego cyklu:

[AKTUALIZACJA - 19.06.15 - Regulamin Eko Kite Tour - trzy przystanki TT Racing & Formuła Kite]:  http://kitemielno.pl/pl/eko-kite-tour/
[AKTUALIZACJA - 20.05.15 - Zaczynamy cykl 3 lipca w Kołobrzegu]
[AKTUALIZACJA - 27.04.15 - FAQ DLA TT RACING]  http://www.kiteforum.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=62546

- mamy potwierdzone już 3 edycje: Mielno 7-9 sierpnia, Chałupy 3 (termin w lipcu), Jastarnia 14-16 sierpnia. Kolejne edycje planowane są w terminach od lipca do września w Kołobrzegu, Świnoujściu, drugi raz w Mielnie, w Krynicy Morskiej i jeszcze raz gdzieś na Zatoce. Trzymamy mocno kciuki. Potwierdzenie wszystkich edycji powinno pojawić się do końca maja. Zaczynamy cykl w lipcu i kończymy we wrześniu. Macie jeszcze czas na treningi!

- zawody będą organizowane będą przez różnych organizatorów i będą miały różny charakter. Kite Mielno przeprowadza w tym roku Eko Kite Tour, którego zawody będą trwały trzy weekendowe dni. Ford Kite Cup zrobi zawody dla Was podczas ostatniej swojej edycji w Jastarni. BoSport przeprowadzi wyścigi w jeden dzień na swoim kempingu. Dla każdego coś dobrego. Dla PZKite najważniejsze jest, abyście mieli możliwość spróbowania rywalizacji przeprowadzonej na jednolitym poziomie sportowym z tymi samymi przepisami i co trzeba podkreślić z dobrą zabawą.

- zawody rozgrywane będą według przepisów PZKite opartymi na przepisach IKA dla TT Racing. Tym samym sprawdzicie na własnej skórze czy te przepisy rejsiarzy są tak straszne jak potocznie się wydają.

- prowadzone będą dwa rankingi – indywidualny i zespołowy. Tutaj liczymy na podobne zaangażowanie szkół kitesurfingowych jakie notujemy w Lidze Szkół Kitesurfingowych.

- kategorie wiekowe – od juniorów, poprzez młodzików, mastersów po grandmastersów.

- szczegółowe przepisy rozgrywania cyklu pojawią się za tydzień na stronie pskite.pl.

- zawody w Jastarni będą rozgrywane równolegle z mistrzostwami Polski kiteracing. Będziecie mogli wówczas poznać nasze mistrzynie i mistrzów, dowiedzieć się od czołówki polskiego kiteracingu coś o sprzęcie, taktyce, technice. Oczywiście będziecie mogli również wystartować z nimi w wyścigach pod warunkiem, że będziecie startowali na sprzęcie Formuły IKA.

- trasy ze startem na wiatr będą dużo łatwiejsze niż Formule i dopasowane do umiejętności zawodników, ich ilości oraz panujących warunków pogodowych.

- limity wiatrowe zostały podniesione z 6 do 10 węzłów. To oznacza, że zawodnicy z bagażem wiekowym i extra-kilogramowym też będą mogli ukończyć wyścigi.

- sprzęt to jedna deska Twintip i cztery latawce. Szczegółowy opis sprzętu opublikujemy na stronie pskite.

- nagrody funduje organizator i zapraszamy wkrótce na ich strony w celu sprawdzenia przewidzianych nagród.

Podsumowując, zależy nam abyście mieli okazję spróbować smaku ścigania się w dobrze przeprowadzanych zawodach. Zdajemy sobie sprawę, że Formuła Kite nie jest osiągalna dla każdego. Liczymy na to, że będziecie dobrze się bawić, porywalizujecie między sobą, poznacie smaki świata rejsingowców i może przekonacie się do udziału w wyścigach na najwyższym poziomie. Do zobaczenia na pierwszych zawodach!

[AKTUALIZACJA - 20.05.15 - Zaczynamy cykl 3 lipca w Kołobrzegu]
Eko Kite Tour Kołobrzeg to pierwszy przystanek cyklu. Spotkamy się na trzydniowe zawody w Kołobrzegu, plaża główna, przy latarni 3 lipca. Wraz z TT Racing pojedzie Formuła KIte.
Zawiadomienie o Zawodach EKT pojawi się wkrótce. 
Tym samym mamy potwierdzone kolejne 2 imprezy. Na dzisiaj mamy już ich 5.  

 

 

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować.

Logowanie

Kalendarz zawodów

lipiec 2024
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości