Protokół ze spotkania środowisk trenerów i zawodników w konkurencjach Windsurfing i Kiteboarding Puck 17.05.2012.
17 maja w Pucku odbyło się spotkanie środowisk trenerów i zawodników w konkurencjach Windsurfing i Kiteboarding dotyczące decyzji wyboru konkurencji Kiteboarding do IO w 2016 r. Poniżej prezentujemy protokół ze spotkania oraz prezentację dotyczącą Kiteboardingu przygotowaną przez Prezesa PSKite.
1. Wiceprezes PZŻ ds. sportu Piotr Hlavaty, prezes Polskiego Stowarzyszenia Kiteboardingu Adam Szymański oraz dyrektor sportowy PZŻ Tomasz Chamera otworzyli spotkanie i przywitali obecnych.
2. Dyrektor sportowy PZŻ przedstawił szczegóły podjęcia decyzji wyboru konkurencji Kiteboarding do IO w 2016 r.
Pytanie 1 (Grzegorz Myszkowski): dlaczego decyzje zmian dotyczył windsurfingu a nie innych klas?
Odpowiedz 1 (T. Chamera): lobbing i polityka, decyzje wstępne zapadły w ubiegłym roku, brak należytej determinacji ze strony klasy RS:X.
Odpowiedź 2 (Piotr Hlavaty): proces zmiany decyzji jest praktycznie niemożliwy, proponuje współpracę pomiędzy obiema konkurencjami, decyzje ISAF były polityczne i nie do końca przemyślane w zakresie konsekwencji. Windsurfing nie zaczyna się na klasie RS:X ani nie kończy, jest wiele klas i konkurencji nie koniecznie olimpijskich.
3. Dyrektor sportowy widzi konieczność dyskusji i wypracowania stanowiska w zakresie krajowego systemu rywalizacji sportowej w zaistniałej sytuacji oraz szkolenia kadry instruktorskiej.
4. Prezes Polskiego Stowarzyszenia Kiteboardingu przedstawił konkurencje i strukturę organizacyjną konkurencji w Polsce i na Świecie (prezentacja w załączeniu).
5 Mariusz Goliński przedstawił implikacje związane ze sprzętem dopuszczonym do klas olimpijskich.
6. Maciej Boszko przedstawił możliwości szkolenia zawodników i instruktorów.
7. Dyrektor sportowy PZŻ przybliżył opisane odpowiednimi regulaminami obowiązki oraz wstępne koncepcje Związku w stosunku do zainicjowania systemu szkolenia, powołania kadry narodowej i zapewnienia środków finansowych.
8. Podkreślono, że w konkurencji „racing” niebezpieczne jest szkolenie zawodników, którzy nie ukończyli 14 roku życia.
9. Prowadzący zebranie poprosili aby o zaprezentowanie swoich kandydatur w zawiązku z dalszą działalnością w ramach kreowania systemu rywalizacji sportowej dzieci i młodzieży oraz rozwoju kadr instruktorskich.
10. Podjęto następujące decyzje w zakresie Mistrzostw Polski Młodzików: K - Techno 293 z żaglem 6,8 (13) – jedna grupa startowa M - Techno 293 z żaglem 6,8 (13) – jedna grupa startowa Uwaga: Maksymalny pędnik BIC TECHNO 6,8m, dopuszcza się pędniki o dowolnej konstrukcji pod warunkiem nie przewyższania parametrami technicznymi pędnika OD BIC TECHNO o parametrach pędników decyduje Mierniczy PZŻ powołany na MPM. MPM 1-2 września 2012 Górki Zachodnie – organizator GKŻ.
Prezentacja kiteboardingu jako nowej klasy olimpijskiej opracowanej przez Tomka Janiaka i Adama Szymańskiego:
http://sport.pya.org.pl/files/2/informacje-prasowe/4fbd06e5383ef.pdf
« poprzednia | następna » |
---|